ראשי פירסומים כנס היערכות לקראת הנפקה בתל אביב – דצמבר 2021 – סיכום

כנס היערכות לקראת הנפקה בתל אביב – דצמבר 2021 – סיכום

ביום 8 בדצמבר, 2021 ערך משרד איתן מהולל שדות, בשיתוף BDO Israel והבורסה לניירות ערך בתל אביב, כנס בנושא היערכות לקראת הנפקה בבורסה בתל אביב.

הצורך אותו זיהינו, ושעמד בבסיס עריכת הכנס, הוא שכדי שחברה תהיה מוכנה להנפקה לציבור, עליה להתכונן לכך מראש. מניסיוננו, הכנה מראש, עוד לפני שגל ההנפקות מתחיל להתרומם היא קריטית, מכיוון שאחרת, סיכוי טוב שכאשר החברה תהיה מוכנה כבר להנפקה, הגל כבר יחלוף.
לעומת זאת, אם נכין את עצמנו מראש כנדרש להנפקה, ונהיה מוכנים לאתגרים העצומים הצפויים במסגרת הפיכה של חברה לחברה ציבורית, נהיה מוכנים לבואו של הגל הבא ונוכל "לגלוש עליו" על מנת להגיע, ללא מכשולים, לחוף מבטחים.

במסגרת הכנס סקרו שותפי מחלקת התאגידים ושוק ההון במשרד איתן מהולל שדות את ההיערכות הנדרשת מחברה לפני הנפקה ראשונה לציבור בבורסה לניירות ערך בתל אביב ואת האתגרים המרכזיים שעשויים לצוץ תוך כדי התהליך, זאת לצד הרצאות של שותפי פירמת רואי החשבון BDO Israel, שנגעו בהיבטים חשבונאיים ומיסויים הכרוכים בתהליך של הכנת חברה להנפקה.

כך למשל, הרצאתו של עו"ד מישה גיטרמן, שותף במחלקת התאגידים ושוק ההון במשרד איתן מהולל שדות, סקרה ממעוף הציפור את ההיערכות הנדרשת מחברה לפני הנפקה ראשונה לציבור בבורסה לניירות ערך בתל אביב, מול מכלול "השותפים" בחברה – בעלי מניות, בעלי אופציות, מחזיקי SAFE, מעמידי הלוואות המירות וכיוב'.

במסגרת הרצאתו של עו"ד גיטרמן ניתנה התייחסות למהלכים שיש לבצע לפני ההנפקה – כגון השטחת הון החברה לסוג אחד של מניות, המרת ניירות ערך המירים, ביטול הסדרים קיימים בין בעלי מניות ויצירתם של הסדרים חדשים המתאימים לחברה ציבורית – לצד המלצות וטיפים בדבר פעולות מקדימות שניתן ורצוי לבצע הרבה לפני ההנפקה, על מנת שבזמן אמת יקל על החברה לצלוח את כל הקשיים ולאזן בין האינטרסים השונים של השותפים.

עו"ד אילת יצחקי, שותפת מיסים עקיפים ב-BDO, העבירה הרצאה בנושא מוקשי מע"מ בקשר עם הנפקות בארץ ובחו"ל.

רו"ח (עו"ד) גיא רשטיק, שותף במחלקת מיסוי תאגידים ב-BDO ועו"ד אלעד רשטיק, שותף במחלקת התאגידים ושוק ההון במשרד איתן מהולל שדות, קיימו שיח משותף הנוגע לפעולות הרבות הנדרשות לצורך הכנת חברה לקראת הנפקה בבורסה. בין שלל הפעולות הנדרשות, ישנן לא מעט פעולות המייצרות אתגרים משפטיים ומיסויים לא פשוטים. השיח ניסה לפשט את הנושא, תוך עמידה על הבעיות ובעיקר על הפתרונות.

עו"ד עמרי אורן, שותף במחלקת התאגידים ושוק ההון במשרד איתן מהולל שדות, סקר את עיקרי האתגרים העומדים בפני חברה ציבורית בימיה הראשונים, והתייחס לנושאים עליהם נדרש לדעתו להקפיד על מנת לוודא כי ימיה הראשונים של החברה כחברה ציבורית יעברו בצורה חלקה.
בין היתר התייחס עו"ד אורן לסוגיות מעולם הדיווחים המיידים, מידע פנים, קביעת מדיניות תגמול לבכירים והרכב הדירקטוריון, לרבות המלצות לדרכי פתרון לאתגרים העולים מסוגיות אלו.

רו"ח שגיב מזרחי, דירקטור במחלקת Corporate Finance ב-BDO Consulting, דן בהערכות שווי – איך הן משפיעות על הדוחות הכספיים ולמה חשוב לשים לב?

לסיכום, קינחנו בפאנל מרתק בהנחייתו של עו"ד דודי כהן, שותף וראש מחלקת התאגידים ושוק ההון (במשותף) במשרד איתן מהולל שדות, אשר הביא נקודת מבט מעשית בכל הנוגע להליך ההכנה להנפקה וכן דן בשוק ההנפקות והמגמות הצפויות. בפאנל השתתפו מר רמי רשף, מנכ"ל חברת GenCell; מר שי נבו, משנה למנכ"ל פועלים IBI – חיתום והנפקות; מר ליאור נבון, מנהל יחידת המכירות ופיתוח שווקים בבורסה לניירות ערך בתל אביב ו-רו"ח אבי עוז, שותף וחבר הנהלה ב-BDO.

אנו מודים למשתתפים הרבים בכנס.

*האמור לעיל ניתן כמידע כללי בלבד, ואין להסתמך עליו בכל מקרה פרטני ללא ייעוץ משפטי נוסף.
*לכל שאלה או בקשה בעניין ניתן לפנות לעו"ד דודי כהן, מנהל מחלקת התאגידים ושוק ההון (במשותף) במשרדנו, בכתובת DudiC@ems-legal.com או בטלפון 09-9726000.

כנס היערכות להנפקה - דברי פתיחה דודי כהן כנס היערכות להנפקה - הרצאה מישה גיטרמן כנס היערכות להנפקה - שיח משותף - גיא ואלעד רשטיק
כנס היערכות להנפקה - הרצאה עמרי אורן כנס היערכות להנפקה - פאנל בהנחיית דודי כהן